Aktualności

Wymiana starych funtów

 UWAGA - Ważny komunikat 
Jak przypomniał w komunikacie Bank Anglii, 30 września 2022 r. status prawnego środka płatniczego stracą papierowe banknoty o nominałach 20 i 50 funtów. Pierwszy z nich, na którym widnieje ekonomista Adam Smith (oczywiście jest też królowa, która obecna jest na każdym banknocie), do obiegu trafił w 2007 r. Od ubiegłego roku w obiegu jest już także nowa dwudziestofuntówka z wizerunkiem malarza Williama Turnera. Podobnie rzecz ma się z wydanym 10 lat temu banknotem 50 funtów, upamiętniającym przedsiębiorcę Matthew Boultona oraz wynalazcę Jamesa Watta, który od czerwca 2021 r. zyskał „konkurencję” w postaci banknotu z wizerunkiem Alana Turinga.
Zmiana ma oczywiście wymiar bezpieczeństwa nowych banknotów.
 

Uwaga na kurs❗️
Co jeżeli po upłynięciu terminu okaże się, że mamy stare funty, a nie planujemy wizyty w Wielkiej Brytanii, ani też nie chcemy wysyłać ich pocztą? Rozwiązaniem może być skorzystanie z oferty kantorów, które skupują stare banknoty z całego świata – wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. frazę „stare funty Krynica” i znaleźć lokalny kantor.
Ważna uwaga – kurs wymiany starych banknotów zapewne będzie niższy niż banknotów nowych.
My jako kantor Milan przyjmujemy stare funty po troszkę niższych kursach, kto nie zdążył wymienić Zapraszamy do naszych placówek #Muszyna #Krynica 
____________________________________
https://www.kantor-milan.eu/

<< Wróć do poprzedniej strony